לייעוץ ראשוני ללא התחייבות 

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

בתי דין פרטיים

לפעמים בנסיבות שונות אנו עלולים להיקלע לסכסוכים שונים, בדרך כלל סכסוכים המערבים עניינים כספיים. לעתים ישנו צורך בצד שלישי, כמו בתי המשפט או בתי הדין, לצורך יישוב סכסוכים אלו. בעבר בתי הדין הרבניים עסקו בגישור ובוררות בנושאים שונים כמו דיני נזיקין וקניין, אך מאז פסיקת בית המשפט עליון (2006) נקבע שלהחלטות בין הדין הרבני אין תוקף חוקי בעניינים אלו. אך למרות פסיקת בית המשפט, עדיין יש לציבור את הזכות לפנות לבוררות המתקיימת על פי דין תורה; חוק הבוררות מאפשר לעשות זאת במתכונת של בתי דין פרטיים.

מערכת המשפט הישראלית פועלת לפי החוק הישראלי, אך דיני החוק הישראלי שונים מדיני התורה. מסיבה זו רבים בקרב הציבור הדתי והחרדי מעדיפים לפנות לבוררות בבתי דין פרטיים. אלו אשר בוחרים בתהליך של גישור ובוררות על פי תורת ישראל יכולים לעשות זאת בבתי דין פרטיים כפי שחוק הבוררות מאפשר להם.

על מנת ליישב סכסוכים בבית דין פרטי, על פי תורת ישראל, על שני הצדדים המתעמתים לפנות בהסכמה אל בית הדין ולבקש את הכרעתו בעניין. לצורך כך על שני הצדדים לחתום על שטר בוררות המעניק לבית הדין את הסמכות לדון בנושא. החלטת הדיינים דורשת חתימה של שופט על מנת לאשר את ההסדר שהושג. לאחר שההסדר נחתם על ידי שופט יש לו תוקף חוקי וניתן אף לגשת להוצאה לפועל במידה ונדרש.

משרד טוענים רבניים, אלמוג מחפוד, מייצג לקוחות בהליכי גישור ובוררות מול בתי הדין הפרטיים, בהתאם לתורת ישראל.