לייעוץ ראשוני ללא התחייבות 

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

בירור יהדות ומעמד אישי

נישואין בישראל מתקיימים על פי הדין האישי, כלומר באמצעות הרבנות עבור הציבור היהודי ועל פי תורת ישראל. ישנם מקרים בהם אין שום בעיה ורישום הנישואין עובר בקלות כעניין פרוצדורלי, אך לא עבור כולם. ישנם זוגות אשר עשויים להיתקל בקשיים הקשורים לשאלת יהדותם ו/או מעמדם האישי. כאשר לרשם הנישואין ישנו ספק הדבר מתגלגל אל בית  הדין הרבני אשר דן בנושא ומחליט האם לאשר את הנישואין.

החלטות בית  הדין הרבני אינן שרירותיות, הן נעשות לפי חוקי ההלכה היהודית אשר מגדירה מהם פסולי חיתון. על פי ההלכה ממזרים הם פסולי חיתון אך בהגדרה הרחבה ניתן להכניס את כל מי שההלכה היהודית אינה מאפשרת לו להינשא, כמו מי שאינו יהודי או יהדותו מוטלת בספק.

הרבנות מחויבת להלכה ואינה עושה שום פשרות, אך הנושא של פסולי חיתון הוא סבוך ומורכב. הדברים אינם שחור ולבן ולמצבים שונים ישנם פתרונות הלכתיים אשר מאפשרים את הנישואים. לא ניתן בכמה שורות לדבר על כל מקרה ואין תחליף לבחינה אישית של הנסיבות בכל מקרה ומקרה.

אם אתם מבקשים להינשא ורשם הנישואין מסרב, אל תתייאשו. יתכן שניתן לפתור את הבעיה בבית הדין הרבני. אם רשם הנישואין סירב לרשום אתכם או אם יש לכם חשש מבעוד מועד, פנו לעזרתו של טוען רבני אשר יעניק לכם ייצוג בפני בית הדין הרבני ויסייע למציאת פתרון הלכתי המקובל על בית הדין.

פנו עכשיו לאלמוג מחפוד, משרד טוענים רבניים המייצג אתכם בבית הדין הרבני.