לייעוץ ראשוני ללא התחייבות 

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

חלוקת רכוש

ב 1 לינואר 1973 נכנס לתוקפו חוק יחסי הממון, עד להחלתו של חוק זה חלה על בני הזוג הלכת שיתוף קנייני מיידי החותרת לחלוקה שוויונית של הרכוש. חוק יחסי ממון שינה את התמונה ויוצר הפרדה ביו רכוש שנצבר בטרם הנישואין חוזר לבעליו, לבין רכוש שנצבר במהלך הנישואים ומחולק באופן שוויוני. לפיכך כאשר מתנהל דיון על חלוקת רכוש, חשוב להבדיל בין שני המקרים: נישואים אשר נערכו בטרם כניסת חוק יחסי ממון או אחריו.

אם לא נערך הסכם ממון בטרם הנישואין, כאשר בני זוג מתגרשים, נושא חלוקת הרכוש הוא אחת מסוגיות המחלוקת העיקריות בין בני הזוג. זוהי לא רק סוגיית מחלוקת, אלא גם סוגיה מורכבת בהתחשב בכך שישנו רכוש של הבעל/האישה טרם הנישואין ורכוש אשר נצבר בתקופת הנישואין. ברמת העיקרון על פי הדין הרכוש של כל אחד מהצדדים נשאר שלו ואת הרכוש המשותף יש לחלק. אך בפועל מתעוררות מחלוקות לגבי הגדרת הבעלות על הרכוש.

במקרה בו סוגיית חלוקת הרכוש נכרכת עם בקשת הגט, בית הדין הרבני הוא המוסמך לקבל החלטה בנושא. במקרה של חלוקת רכוש בעת גירושין ישנם שיקולים שונים אותם  בית הדין הרבני לוקח בחשבון – שיקולים אישי ים ומשפטיים. הדין החל על רכוש הוא הדין הטריטוריאלי ולא הדין האישי, כלומר חוקי מדינת ישראל, אך למעשה ההחלטה נתונה לשיקול דעתו של בית הדין הרבני ולפעמים אף בהתאם להלכה היהודית.

משרד טוענים רבניים, אלמוג מחפוד, מייצג לקוחות בנושאי חלוקת רכוש וכל סוגיות הגירושין בפני בין הדין הרבני.