לייעוץ ראשוני ללא התחייבות 

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

משמורת וזמני שהות

כאשר אחד מבני הזוג מעוניין להתגרש, וישנה עילת גירושין מוצדקת מבחינה הלכתית, יש להגיש את תביעת הגירושין בבית הדין הרבני. במקביל לגירושין ישנן סוגיות נוספות של מזונות, חלוקת הרכוש, משמורת על הילדים וזמני שהות אותן ניתן לכרוך לתביעת הגט. במידה וסוגיות אלו נכרכו עם תביעת הגט, בית הדין הרבני הוא המוסמך לדון ולקבל החלטה בנושא.

בית הדין הרבני מוסמך להחליט לגבי המשמורת על הילדים וזמני שהות. המשמורת מגדירה מיהו ההורה המרכז את הטיפול בילדים, אך יש להבדיל משמורת מאפוטרופסות (החובה והזכות לדאוג לצורכי הילד) אשר חלה על שני ההורים. זמני שהות מגדירים את הימים והשעות שבהם ההורה שאינו משמורן יבלה עם ילדיו. בית הדין הרבני הוא הסמכות לקבל את ההחלטה, כאשר תביעת הגט נכרכה עם נושאים אלו, וגם לדון במקרים של הפרת זמני שהות.

סוגיית המשמורת על הילדים וזמני שהות היא אחת הסוגיות הטעונות ביותר בתהליך הגירושין והדבר מחייב את הטוען הרבני להתייחס אל הנושא ברגישות הראויה כאשר הוא מייצג את הלקוח אל מול בית הדין הרבני, גם לצורך השגת ההסדר אך גם במקרים של הפרת זמני שהות. אם גם אתם רוצים ייעוץ מקצועי ואכפתי, התקשרו עכשיו לאלמוג מחפוד, משרד טוענים רבניים, אשר ייצג אתכם בבית הדין הרבני בענייני משמורת וזמני שהות.