צרו קשר
ּ

מזונות ילדים

בדומה למזונות אישה, דומה אך לא זהה, הגבר חייב במזונות ילדיו בהתאם לדין האישי החל עליו, כלומר הדין העברי עבור יהודים. החובה של הגבר לדאוג למזונות ילדיו נובעת מתוך עיקרון האבהות ולא מתוקף הנישואין כמו במקרה של מזונות אישה. זוהי חובה לספק את צורכיהם החיוניים של הילדים ללא תלות בגובה ההכנסה של האב. על פי הדין העברי החובה למזונות ילדים היא עד גיל 6, ולאחר מכן חובת האב הינה מדין צדקה ולא "כפי עושרו". אך על פי תיקון של הרבנות הראשית חובת מזונות ילדים אבסולוטית חלה עד גיל 15. למעשה לאור הפסיקה המשפטית כיום אף מגיל 15 עד שמונה עשרה חלה חובת מזונות ילדים. החלטת בית הדין נתונה אינדיבידואלית בכל מקרה לגופו בהתאם למכלול הנתונים, לשיקול דעתו של בית הדין.

 

הנושא מקבל משמעות בעיקר כאשר תביעת הגירושין, המוגשת לבית הדין הרבני, נכרכת בתביעת מזונות ילדים. בכל מקרה ומקרה בית הדין בוחן את הנסיבות הכלכליות.

 

בכל סוגיה הקשורה לתביעת גירושין ומזונות ילדים, טוען רבני הוא הסמכות המועדפת והאולטימטיבית לייצג אתכם/ן מול בית הדין הרבני. בכל מקרה בו אישה רוצה להגיש תביעת מזונות ילדים או גבר שהוגשה נגדו תביעה למזונות ילדים, טוען רבני הוא האיש אליו יש לפנות לצורך קבלת ייצוג מול בית הדין.

 

אלמוג מחפוד, טוען רבני ומגשר מגיש עזרה וייעוץ ומייצג לקוחות מול בית הדין הרבני, כל זאת תוך אכפתיות ורגישות רבה לנושא. התקשרו עוד היום 055-6636938

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ