צרו קשר
ּ

גישור לגירושין

במקרים רבים הגשת תביעת גירושין כרוכה גם במאבקים קשים בין בני הזוג, מאבקים במהלכם כל צד מנסה לגרום נזק מרבי לצד השני. ובעוד ההורים עסוקים בגרימת נזק אחד לשני, הילדים הם אלו אשר משלמים את המחיר. זה לא חייב להיות כך; בני הזוג יכולים להתעלות מעל הכעסים ולהבין שהליך גירושין מהיר אשר נעשה מתוך הבנה והסכמה הוא לטובת כל הצדדים. אז כיצד ניתן לבצע גירושין בהסכמה וכיצד טוען רבני יכול לעזור לכם?

 

בשנת 2016 נכנס לתוקפו החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה, מטרת החוק הייתה להפחית את העומס בבתי המשפט ובתי הדין הרבניים וגם לאפשר למשפחות, בתוקף הנסיבות, להפוך את ההליך לקל יותר מבחינה נפשית. בעקבות כניסת החוק לתוקף עלתה המודעות בקרב הציבור לאפשרות הפתרון באמצעות גישור, יותר ויותר אנשים פונים לטוען רבני למטרה זו והפחתת העומס בבתי הדין הרבנים ובתי המשפט הפכה למורגשת.

 

טוען רבני – גירושין בהסכמה

התהליך של גירושין בהסכמה מתחיל אצל טוען רבני אשר יכול לשמש כמגשר בין שני הצדדים ולסייע להם להגיע להסכמות בסוגיות הגירושין, הסכמות אשר בסופו של דבר יקבלו תוקף משפטי. בני הזוג חופשיים לבחור את המגשר או לתת לבין הדין הרבני להחליט עבורם במידה ואינם יכולים להגיע להסכמה. המגשר לא חייב להיות טוען רבני, אך בהחלט יש יתרון לעבודה עם טוען רבני אשר הוסמך לגישור, בעיקר בזכות היכרותו המעמיקה עם השיקולים ההלכתיים של בית הדין הרבני.

 

תפקידו של המגשר מוגדר כזה אשר צריך לסייע לצדדים להגיע להסכמה על יישוב הסכסוך. המגשר אינו נוקט צד או כל עמדה שיפוטית, בסופו של דבר על בני הזוג לגלות אחריות ולהגיע להסכמות. אם פניתם לטוען רבני מגשר, באחריותו גם להעלות על הכתב, בשפה המשפטית המתאימה, את ההבנות על מנת להציגן בפני בין הדין הרבני. ההסכם בין בני הזוג צריך לכסות 4 נושאים עיקריים:

 

  1. מזונות הילדים – הסכמה בעניין סכום המזונות אותם האבא מחויב לשלם על פי חוק. מזונות ילדים נועדו להבטיח את הצרכים הבסיסיים של הילדים כמו אוכל, ביגוד וחינוך.
  2. משמורת על הילדים והסדרי ראייה – בדרך כלל המשמורת על הילדים מוענקת לאם.
  3. מזונות לאישה – תשלום מזונות אשר נועד להבטיח כי האישה לא תרד מרמת החיים הנוכחית.
  4. חלוקת רכוש – חלקות הרכוש יכולה להתבצע לפי הסיכומים שאליהם הגיעו בני הזוג ולאו דווקא לפי הצורה שבה היה מחלק את הרכוש בית הדין הרבני.

 

גישור לגירושין – היתרונות

כבר הזכרנו בתחילת המאמר כי גישור באמצעות טוען רבני מגשר מאפשר להפחית את עצמת הלהבות ולגרום פחות נזק נפשי לילדים, זהו יתרון משמעותי אך הוא אינו היתרון היחידי של גישור באמצעות טוען רבני. היתרון השני הוא קיצור הליכים. גישור באמצעות טוען רבני יכול לקצר את התהליך בצורה משמעותית וכך להימנע מתהליך אורך הכולל דיונים רבים בבית הדין. כך כל אחד מהצדדים יכול במהרה להמשיך בחייו ולצאת לדרך חדשה. והיתרון השלישי, שהוא בעצם נגזרת של היתרון השני, הוא העלויות; תהליך גישור מהיר עם טוען רבני, חוסך לכם בהוצאות.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ