צרו קשר
ּ

בקשה ליישוב סכסוך

עד יולי 2016 כל מקרה של סכסוך הקשור לענייני משפחה נידון בבתי המשפט לענייני משפחה או בבתי הדין הרבניים. אך בעקבות חקיקה אשר נכנסה לתוקפה ביולי 2016, חל שינוי גדול בצורה בה המערכת המשפטית מתמודדת עם תביעות הקשורות בענייני משפחה. המחוקק מצא לנכון לנסות להפחית את מספר המקרים המגיעים להתדיינות בבתי המשפט ובתי הדין ופתח ערוץ חדש שיאפשר לפתור את הסכסוך מחוץ לכתלי בית המשפט, מתוך אמונה שהדבר מטיב עם כל הצדדים המעורבים.

 

במסגרת ההליך החדש, בטרם מגישים תביעה לבית הדין הרבני בענייני משפחה (למשל תביעת גירושין), יש להגיש בקשה ליישוב סכסוך ביחידת הסיוע, גוף הפועל תחת משרד הרווחה. ביחידות הסיוע ישנו צוות מקצועי הכולל עובדים סוציאליים, מגשרים, פסיכולוגיים ומטפלים משפחתיים, מטרתם לנסות ליישב את הסכסוך בדרכי שלום; פתרון שיכול להתבטא גם בהחלטה על גירושין בהסכמה.

 

בני הזוג מחויבים לעבור 4 פגישות במהלכן ישנו ניסיון ליישב את הסכסוך. ההשתתפות בפגישות, דינה כדין הזמנה לבית המשפט – זוהי חובה!

 

מומלץ מאוד לפנות לטוען רבני כבר בשלב הראשוני של הגשת בקשה ליישוב סכסוך. אם לא יושג הסדר המשך התהליך יהיה באמצעות הגשת תביעות בבית הדין הרבני. מסיבה זו ישנה חשיבות ראשונה במעלה לליווי ויעוץ מקצועי בהליך יישוב הסכסוך; טוען רבני מסייע ומדריך לגבי ההתנהלות בפגישות אלו על מנת לא ליצור נזקים עתידיים לזכויות הלקוח. כמו כן, חלק מסדרת הפגישות כוללת גם את הגורם המייצג, הטוען הרבני.

 

מגשר טוען רבני, אלמוג מחפוד, מסייע לכם בבקשה ליישוב סכסוך ובכל ההליכים בבית הדין הרבני. התקשרו עכשיו 055-6636938

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ